Hotel 1231 położony jest w centrum toruńskiej Starówki wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zaledwie kilka minut piechotą od Ratusza Staromiejskiego, jak i nadrzecznego Bulwaru Filadelfijskiego - najpopularniejszego w mieście szlaku spacerowego wzdłuż Wisły.
Bezpośrednie sąsiedztwo ruin Zamku Krzyżackiego oraz przepływająca wzdłuż murów hotelu Struga Toruńska czynią nasz obiekt niepowtarzalnym miejscem na mapie Torunia.
Doskonałe położenie zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących w sprawach biznesowych sprawia, że jest to jeden z najatrakcyjniejszych hoteli w mieście.
Dysponujemy parkingiem dozorowanym dla 35 aut w odległości około 100 metrów oraz dwoma monitorowanymi miejscami parkingowymi bezpośrednio przy hotelu.
Cena: 85 zł/doba/auto
Najpiękniejsze miasto północnej Polski, położone nad Wisłą, w którym urodził się i kształcił wielki astronom Mikołaj Kopernik. To również miasto pierników, którymi w młodości zajadał się sam Fryderyk Chopin.
Toruń szczyci się wyjątkową nadwiślańską panoramą Starego Miasta, która została uznana za jeden z „Siedmiu Cudów Polski”.
Toruń to miejsce, gdzie przeszłość styka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa kultury.
Zacznij swą przygodę z pachnącym piernikami Toruniem.
Goście, którzy nas odwiedzają, pytają, skąd wzięła się nazwa „Hotel 1231”.
W 1226 roku Konrad Mazowiecki sprowadził na ziemie polskie Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, czyli Krzyżaków. Oddział krzyżacki, który wówczas przybył, aby zasiedlić pustoszoną przez Prusów ziemię chełmińską, liczył zaledwie dwóch rycerzy! W 1230 roku dołączyło do nich pięciu kolejnych pod dowództwem Hermanna von Balka. W lipcu lub sierpniu tego samego roku osiedlili się oni w otrzymanym od Konrada gródku na lewym brzegu Wisły, który nazwali Vogelsang - Ptasi Śpiew. Jednak już w roku 1231 przeprawili się na prawy brzeg rzeki (obecny Stary Toruń), gdzie, jak głosi legenda, zorganizowali niewielki przyczółek wokół okazałego dębu.
Toruń otrzymał prawa miejskie w 1233 roku, gdy była to już tętniąca życiem słowiańska osada, którą zawładnęli Krzyżacy. To właśnie rycerze Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny byli budowniczymi toruńskiego Zamku, którego zasadniczy zrąb powstał w latach 1275 – 1300. Budynki Hotelu 1231 należą do zespołu budowli dawnego przedzamcza, które stanowiło gospodarcze zaplecze Zamku Krzyżackiego. Taką rolę pełnił wzniesiony w XIII wieku młyn, którego najstarsza, wschodnia część zachowała się do naszych czasów.
W trakcie jego długiej historii obiekt wielokrotnie zmieniał swoje funkcje - był piekarnią, magazynem, a w 1907 roku został zaadaptowany na kamienicę czynszową i w tej formie przetrwał do czasów współczesnych. Po przeprowadzeniu remontu działa jako Hotel 1231 od 2008 roku.
Druga, nowa część zlokalizowana jest również na terenie ruin Zamku Krzyżackiego. Jej najstarszy fragment pamięta czasy średniowiecznej infirmerii z XIV wieku. Oba budynki zostały połączone ze sobą podziemnym korytarzem i funkcjonują pod nazwą Hotel 1231.
Otwarcie obu połączonych obiektów odbyło się w dniu 15.07.2021 roku.
Świetna lokalizacja hotelu, wysoki standard w przystępnej cenie, przemiła i profesjonalna obsługa. Polecam gorąco.
Jednym słowem nie można opisać - cudowny klimat, rewelacyjna lokalizacja, rozkosz dla podniebienia no i to co najbardziej da się odczuć to obsługa w restauracji...daje energię pozytywną wraz z cudownym śniadaniem na cały dzień.